Košík je prázdný.

Cyklistická aliance reprezentovat ženy pro cyklisty

20.12.2017 0
Ženská pro peloton získává vlastní sdružení.
 
Skupina současných a důchodců cykloturistiky zahájila sdružení jezdců, které zastupují zájmy profesionálních ženských závodníků při jednáních s týmy UCI a pro.
 
Skupina, která se nazývá Cyklistická aliance, je myšlenkou jezdců Iris Slappendel a Carmen Small a současného závodníka Gracie Elvin, který závodí pro Oricu-Scottovou. Slappendel, který odstoupil z plného cyklistický dres provozu v roce 2016, uvedl, že skupina má za cíl pomáhat jezdcům lépe procházet různými prvky pro cyklistiku, které nezahrnují jízdu na kole: vyjednávání o smlouvách, řešení sporů a dokonce i plánování odchodu do důchodu.
 
"Existuje tolik problémů a stěží žádné místo pro pomoc," řekl Slappendel. "Stejně jako nedostáváte zaplaceno, nebo jste vypálení bez rozumu, nebo nedostáváte výhru a smluvní záležitosti. To vše jsou pro profesionály problémy. "
 
Slappendel je výkonným ředitelem skupiny. Řekla, že vyvinula myšlenku pro sdružení jezdců po dvouleté přestávce jako zástupce sportovců s komisí UCI sportovců, na níž sloužila v letech 2015-17. Řekla, že mechanika řídícího orgánu jí bránila ve skutečné změně v cyklistice žen cyklo oblečení.
 
"Měl jsem velké naděje na [komisi UCI], ale opravdu neměl sílu, o kterou jsem doufala," řekl Slappendel. "Nemohl jsem tam opravdu udělat změny."
 
Současně Slappendel uvedla, že se účastnila sporu se svým vlastním profesionálním týmem. S malým množstvím prostředků se obrátila na asociace holandských jezdců o pomoc.
 
Na začátku roku 2017 začala mluvit s Malým a Elvinem a tři se rozhodli obejít dva průzkumy jezdců jako první krok k zahájení sdružení jezdců. Skupina provedla průzkumy v únoru a dubnu a zveřejnila výsledky v úterý. Z přibližně 400 jezdců pro peloton odpovědělo 332 jezdců. Skupina požádala jezdce o otázky týkající se velikosti platů a procesu vyjednávání smluv, mimo jiné otázky.
 
Téměř polovina jezdců (49,9 procenta) uvedla, že získali za rok 5 000 eur nebo méně; 90 procent uvedlo, že podepsali smlouvu s profesionálním týmem registrovaným UCI bez právní pomoci. A 17 procent uvedlo, že závodily bez platu vůbec.
 
"Velmi často týmy zneužívají svou moc a zneužívají tuto skutečnost, že jezdci nemají jisté znalosti," řekl Slappendel. "S některými základními vysvětleními můžete mít v těchto situacích větší sílu."
 
Cyklistická aliance se již setkala se současným prezidentem UCI Davidem Lappartientem. Také vytvořila síť právníků, která pomohou jezdcům, řekl Slappendel. Dalším krokem je oficiální uznání UCI, aby skupina mohla začít vyjednávat o povinné minimální levne cyklodresy mzdě.