Košík je prázdný.

David Lappartient na mistrovství Evropy v cyklistice

22.09.2017 0
Francouz David Lappartient řekl, že jeho hlavní práce poté, co byl ve čtvrtek zvolen novým prezidentem UCI, byl udržet důvěryhodnost cyklistiky.
 
44-rok-starý porazil úředníka Briana Cooksona sesadit 37 hlasů na osm na kongresu světového cyklistického řízení v Bergen cyklo oblečení, Norsko. A s příslibem ve své volební kampani v boji proti korupci, dopingu a technologickým podvodům, Lappartient řekl, že se nyní nebude spokojen s tím, že je prezidentem.
 
"Musíme být silnější, protože nechci, aby se zítra objevila nová záležitost Armstronga - byla by to katastrofa pro náš sport," řekl Lappartient. "Ztratit věrohodnost trvá pět minut, aby bylo možné získat zpět 20 let - musíme být opatrní."
 
Slíbil, že zajistí nezávislost a průhlednost při testování drog a "bude pokračovat v boji proti technologickým podvodům", i když řekl, že UCI bude "muset zavést nové systémy".
 
Přiznal také, že "ekonomický model našeho sportu není příliš silný", poukazuje na to, že sponzoři týmu jsou spíše místní nebo národní společnosti než oblečení na kolo globální jména.
 
Britův Cookson, 66 let, porazil irského Pat McQuaida v hořkých a falešných volbách před čtyřmi lety, ale v porážce se stal prvním prezidentem UCI, který nezvládnul druhý termín.
 
V roce 2013 nastoupil k moci po letech dopingových skandálů a propadnutí Lance Armstrongova přiznání podvádění po celou jeho kariéru, které ho viděli zbavené jeho rekordních sedmi titulů Tour de France.