Košík je prázdný.

Fabio Aru skončil 45 vteřin mimo pódia Tour de France

04.08.2017 0
Sardinský Fabio Aru (Astana) se zaměří na Vuelta a España, ale má novou lásku k Tour de France poté, co se umístil na pátém celku, po dva dny na sobě žlutý dres a vyhrál scénu.

Aru, vítěz Vuelta a España v roce 2015, očekává, že se stane jednou z cyklistický dres několika hvězd, která se bude konat 19. srpna. Španělský turnaj Chris Froome (Sky) a nejlepší mladý jezdec Simon Yates (Orica-Scott) také.

Aru přepracoval Tomu Dumoulinovi v posledním horském dni, aby vyhrál Vuelta před dvěma lety. Ten rok také umístil druhé místo v Giro d'Italia. Cílem bylo, aby v této sezóně vyhrál Giro, ale havárie a poranění kolena ho přinutili, aby se znovu rozhodl. Možná to bylo nejlepší.

"Když se dostanete na vrchol [s žlutým dresem], začnete uvažovat o všech možnostech, je to normální, že je to tak," řekl Aru po turné 20. etapové turné v Marseille.

"Musíte rozšířit svůj názor. Při pohledu zpět jsem vždycky bojoval s tím nejlepším a ve srovnání s loňským rokem jsem se zlepšil. A když jsem měl špatný levne cyklodresy den, nejvíce jsem ztratil jednu minutu. "

Tým Astana odvezl Aru do turné v roce 2016, ale ve svém debutu utrpěl a skončil 13. místo. V letošním roce se mu zdálo být robustnější. Vyhráli 5. etapu, když vyrazil jasně, aby vyhrál na Planche des Belles Filles.

Froome, závodící za jeho čtvrtý titul, řekl, že Aru znovu nezanechá z jeho paměti. Následovníci začali mluvit o tom, že Aru zvítězil v turné, když převzal vedení Froome o 22 sekund na letišti Peyragudes, který je vysoko v Pyrenejích.