Košík je prázdný.

Gilbert stále sní o neuvěřitelných památkách

17.11.2017 0
Philippe Gilbert (Rychlé podlahy) již není jarní kuře, ale je stále stejně ambiciózní jako kdykoli předtím.
 
Vítězství v tohtoročním turné po Flandrech oživilo sen o 35ti letech, kdy získal všech pět cyklistických památek. Vyhrál tři - Flandry, Liège-Bastogne-Liège a Giro di Lombardia (dvakrát)cyklistický dres
 
"Každý ví, že sen o vítězství Sanremo a Roubaix a dokončení svých dárků s těmito dvěma památníky," řekl Gilbert na webových stránkách týmu. "Mít je v mých pohledech mi dává novou motivaci."
 
Památník "grand slam" je jedním z nejprestižnějších a nepolapitelných cílů cyklistiky. Pět jednodenních závodů patří k nejdelším, nejtěžším a nejprestižnějším cyklistickým titulům. Vítězství všech z nich není snadné. Pouze tři jezdci - Eddy Merckx, Roger De Vlaeminck a Rik Van Looy - se mu podařilo vytáhnout.
 
Snad více než kterýkoli jiný jezdec v současném pelotonu, Gilbert má dovednosti, aby vážně udělal výzvu. Lombardii a Liège, dva závody, které už vyhrál, vyžadují lezení, zatímco Sanremo je závod sprinterů. Flandry a Roubaix jsou označovány více ve prospěch drobných dlažebních levne cyklodresy kostkátek.
 
Ze zbývajících dvou památek získal Gilbert více úspěchů v italském Sanremu, dvakrát skončil třetí. Jeden závodil pouze s Roubaixem a skončil 52. v roce 2007.