Košík je prázdný.

Nibali homecoming zničený "nešťastnou" Moreno expulsio

11.05.2017 0
Vincenzo Nibali je rodné město Messina uvítal jeho hvězda během Giro d'Italia, ale přes noc vyloučení jeho Bahrajn-Merida spoluhráč Javier Moreno slavil oslavy cyklistický dres.
 
Nibali vstoupil do sicilského přístavního města, napříč rovnou od špičky italské kufry, až do konce 5. etapy. Šampioni se ale hodili, ale fanoušci vlídili Nibaliho příchod na 34. místě.
 
Jejich hrdina vyhrál v roce 2013 a loňský Giro, Tour de France 2014 a Vuelta a España 2010. Vítězství v letošním ročníku, 100., se stává těžší poté, co porota poslala španělského spoluhráče Moreno domů, aby se v úterní fázi tlačily na Sky Diega Rosu.
 
"To jsou věci, které se bohužel stalo v závodech, a bohužel se to stalo s Moreno," řekl Nibali VeloNews. "Pokud vidíte tyhle obrazy, byl to Morenovi akční, ale předtím, než Rosa jednal taky."
 
Messinův hrdina si udělal čas promluvit si mezi zakázkami. Po jevišti strávil 20 minut s televizí RAI ve speciální přehlídce, která mu byla věnována. Pozoroval s úsměvem, když novinář navštívil své rodiče v jejich fotokopii a rozhovoril s nimi cyklo oblečení.
 
Celoroční karavan Corsa Rosa přechází přes Středozemní úžinu ve středu a restartuje na pevnině čtvrtek. Nibali řekl: "Bude to skutečně začít s Blockhausem. Přítelkyně mého bratra žije poblíž základny a my jsme šli a zůstali tam a zkoumali stoupání. "
 
Bez 32letého Španěla, který vydal osmi velké turné, Nibali může najít dny dopředu trochu obtížnější.
 
"Máme jednoho jezdce méně, což znamená méně koní," řekl generální manažer Bahrain-Merida Brent Copeland. "Ale taktika a role zůstávají stejné.