Košík je prázdný.

Romain Bardet není blízko od žlutého dresu

13.07.2017 0
Francouzský jezdec s příležitostí vyhrát Tour de France? Jistě, žertujete.
 
Není to žádný vtip. Žádný Francouz vyhrál Tour od Bernarda Hinaulta v roce 1985, ale je tu reálná šance, že by Francouz mohl v tomto roce vyhrát žlutý dres.
 
Jak velká šance? Není to obrovské. Trojnásobný šampión Chris Froome vypadá pevně v kontrole na půli cesty 2017, ale francouzština má svůj první legitimní záběr na to, že v posledních desetiletích změnil cyklistický dres sen žlutého dresu na realitu.
 
Vedoucím poplatku je 26letý Romain Bardet. Vysoký, štíhlý a erudovaný, francouzský horolezec se vznáší tak blízko k Froome, končit úterý 10. etapou třetinu za 51 vteřin zpět, že naplňuje francouzštinu s optimismem a nadějí neviděnou po celá desetiletí.
 
 
"Žlutý dres je stále daleko, ale ani příliš daleko," řekl Bardet, který závodil pro francouzský tým Ag2r-La Mondiale. "Za všechno je ještě třeba hrát."
 
Mohl by Bardet konečně vést francouzské fanoušky z jejich očistné cesty? Mohlo se to stát. Bardet je přirozeně narozený horolezec a v loňském roce dokázal, že má nohy k poklesu Froome v dlouhých lezeních, dokončení oblečení na kolo druhé celkové v roce 2016.
 
Po dvou horských etapách a jedné časové zkoušce je Francouz v rozhovoru. To stačí na shromáždění národa.
 
"Bardet - silnější než kdy předtím," vysílal francouzský denní den L'Equipe v úterním vydání.