Košík je prázdný.

Sky cyklistické dresy

15.06.2017 0
Tom Dumoulin (Sunweb), vítěz Giro d'Italia v květnu, říká, že s potěšením počká až do roku 2018, aby se pokusil o Tour de France.
 
26-letý Holanďan z Maastrichtu vyhrál minulý měsíc své první velké turné, v posledním dni v Miláně odstřelil Nairo Quintana z Movistaru cyklo oblečení.
 
"Jsem šťastná, že teď nechodím do turné," řekl pro noviny De Telegraaf.
 
Dumoulin těsně ztratil v roce 2015 Vuelta a España v posledním horském dni Fabio Aru. Tato jízda byla neplánovaná. V letošním roce se poprvé vycvičil k celkově - a uspěl.
 
2017 Tour de France začíná 1. července v německém Düsseldorfu s časovou zkouškou. Dumoulin by měl šanci závodit na žlutý dres a poprvé vyzkoušet Tour de France.
 
"V posledních týdnech jsem neměl čas na přemýšlení o závodění," dodal Dumoulin.
 
"Ale v Giro jsem to několikrát překonal. Myslel jsem, že je to škoda, že nemám jít na Tour de France, zvláště s tím časovým hodnocením v první den. Myslel jsem, že vyhrajete nebo ne, budete v tomto žebříčku dobře a v prvních etapách můžete získat žlutou.
 
"Někdy jsem strašil moje myšlenky, když závodil na celkovou klasifikaci Giro, a začal Tour pro jiný přístup.
 
"Tým viděl jiný způsob. A pak jsem se také domníval, že to nemusí být tak dobrý nápad. "
 
Po svém průlomu v roce 2015 se Dumoulin zaměřil na scénáře v roce 2016. Získal zahajovací časovou zkoušku Giro d'Italia a v Tour de France, vyhrál vrcholový vrchol v Andorře a časový proces před Chrisem Froomem (Sky) Sky cyklistické dresy.