Košík je prázdný.

Změna kultury otrasových cyklů

18.05.2017 0
Nyní jste pravděpodobné, že jste během pondělní fáze Amgen Tour v Kalifornii viděli video o tom, jak se Toms Skujins dostal do důsledků. Skujins, 25, udeřil asfalt, zatímco zvedl z Mt. Hamilton v ubývajících kilometrech, které vyhrál před dvěma lety. Ve scéně, kterou fanoušci boxu a fotbal NFL vědí příliš dobře, Skujins vyskočil na nohy. Pak se začal třást, jako kdyby jeho nohy byly vyrobeny z Jell-O cyklistický dres.
 
A pak, k hrůze diváků domů, Skujins vylezl zpátky na kolo. Členové neutrálního podpůrného týmu závodu mu pomohli znovu. Pak pokračoval ve svahu dolů.
 
Pro ty z nás, kteří se dívali v televizi, bylo zřejmé, že s Skujinsem bylo něco špatně. Komunikace byla špinavá po silnici, protože mobilní služba se stříhala a procházela po husté horu. Jeden lékařský vůz byl před Skujinsem předem, zatímco druhý byl daleko za sebou. Skujins se proplétaly v zemi nikdo za to, co připadalo jako bolestně dlouhá doba. Jak vysvětlil ve videu ředitel Cannondale Jonathan Vaughters, strávil zběsile několik minut voláním svého ředitele pro komunikaci a dalších zaměstnanců. Nakonec dorazil na telefonu ředitel týmu Tom Southam, aby mu oznámil, že chytil Skujinsa a odstranil ho ze závodu levne cyklodresy.
 
Celá epizoda podtrhla výzvu cyklování stále čelí zranění hlavy. Jezdci jsou často schopni pokračovat v soutěži, i když trpí otřesy. Sport se může pokusit vytvořit pravidla, která by tento problém omezili. Ale nic jiného než kulturní posun by zabránilo tomu, aby se příklady, jako je ten, který jsme viděli v pondělí, znovu opakovali.