Košík je prázdný.

Čtvrté vítězství Tour de France

26.07.2017 0
Ichal Kwiatkowski říká, že právě dělá svou práci pomáhat Skymu týmu Chrisem Froomeovi vyhrát čtvrtý Tour de France v posledních třech týdnech, ale jeho jízdy stály odtud.
 
Polský cyklista, vítěz Milán-Sanremo na jaře, přitáhl vlak Sky na míle, vzal vodní láhve a v případě potřeby dal Froomeovi zadní kolo.
 
"Jistě, kamery byly na mě a určitě lidé viděli, když jsem tam pracoval, přinášela lahve, ale lidé to vidí jen proto, že jsou na mně kamery," řekl VeloNews.
 
"Všichni moji spoluhráči měli hodně práce. Jeli jsme jako jednotka, všechno devět, Geraintovi Thomasovi jsme postrádali po jeho zhroucení, ale byli jsme Luke Rowe, Christian Knees, Sergio Henao, Mikel Nieve, Mikel Landa, Vasil Kiryienka a Chris Froome. Jsem vděčná, že jsem součástí tohoto týmu. "
 
Kwiatkowski se připojil k Sky po roce 2016 poté, co závodil na tým Quick-Step Floors. Jeho velké turné po lezeckých nohách se rozvinulo za bodem, který mu získal 11. místo v roce 2013 levne cyklodresy Tour de France. Televizní kamery by ho často viděly v poslední třetině scény, která vede Sky nad předposledním průsmykem v horské scéně. Obvykle bude pokračovat až k poslednímu průjezdu, než se vrátí k Španělům Nieve a Landě.
 
"To je opravdu důležité zaměřit se na jeden cíl," řekl, když se zeptal, co se z této turné dozvěděl. "Bylo příjemné se jen zaměřit na to, že Chris jezdí na GC, a bylo důležité si uvědomit, že pokud se na to jen soustředíte, pak můžete v průběhu tří týdnů opravdu dobře vystupovat. To je moje lekce. "
 
Dozvěděl se po letech práce. S Quick-Step pro čtyři roční období cyklistický dres získal Amstel Gold Race, Volta ao Algarve a mistrovství světa 2014 v Ponferrada. Sky zaznamenal potenciál s Kwiatkowského jízdou, včetně jeho jedenácté v turné 2013, a podepsal jej za klasické Ardeny a menší etapové závody.